Francuska razbila Srbiju i osigurala polufinale

Rukometaši Francuske postali su prvi polufinalisti Evropskog prvenstva u Hrvatskoj nakon današnje pobjede nad Srbijom rezultatom 39:30.

U drugom kolu grupe I Francuska je s lakoćom savladala Srbiju i na taj način osigurala plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Srbija je dobro igrala samo u prvih petnaestak minuta kada je u nekoliko navrata imala i prednost, a u 11. minuti je vodila sa dva pogotka razlike (6:4).

No, ubrzo Francuzi ubacuju u brzinu više i serijom 4:0 odlaze na tri pogotka razlike (10:7) i do kraja poluvremena su je konstantno povećavali, te se nakon 30 minuta na semaforu nalazio rezultat 19:12 za Francusku.

U drugom poluvremenu Francuzi su rutinski sačuvali stečenu prednost, odmorili glavne igrače i mirno čekaju rasplet situacije u grupi II i ime protivnika u polufinalu.