Gomez nanio prvi poraz Realu u ovosezonskoj Ligi prvaka!

Bayern Munich i Real Madrid u utorak naveče na Allianz Areni odigrali su prvu utakmicu polufinala Lige prvaka. Pobjedu je u posljednjim minutama uzeo Bayern. Rezultat je 2:1.

U 17. minuti gol za Bayern je postigao Ribery, u 53. minuti Ozil izjednačio rezultat, dok se preokret dogodio u 90. minuti kada je Gomez za Bayern postigao pobjednički pogodak.

I Bayern i Real od prve su sekunde krenuli otvorenog garda i ponudili spektakularan obračun, a Bavarci su slavili 2:1 i s golom viška će putovati na uzvrat u Madrid, koji je na rasporedu u srijedu, 25. aprila.

Ovo je ujedno prvi poraz Reala u ovosezonskoj Ligi prvaka.

BAYERN: Neuer – Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba – Luiz Gustavo, Schweinsteiger – Robben, Kroos, Ribery – Gomez

REAL MADRID: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao – Khedira, Xabi Alonso – Di Maria, Ozil, Ronaldo – Benzema

Sudija: Howard Webb (Engleska)