Hrvatska golovima Mandžukića i Srne osigurala put u Brazil, Ronaldo hat-trickom poveo Portugal na SP!

Nogometne reprezentacije Grčke i Hrvatske plasirale su se na svjetsko prvenstvo u Brazilu. Grčka, koja je osvojila drugo mjesto u kvalifikacijskoj grupi u kojoj je najbolja bila BiH, u uzvratnom susretu baraža odigrala je neriješeno 1:1 s Rumunijom. No, Grcima je plasman u Brazil donijela pobjeda 3:1 u prvom meču u Atini.

Grčka je povela u 23. minuti golom Mitrogloua, a konačnih 1:1 postavio je Torosidis autogolom u 54. minuti.

Hrvatska je u Zagrebu pobijedila Island s 2:0, iako je od 38. minute ostala s igračem manje nakon isključenja Mandžukića koji je bio strijelac vodećeg pogotka u 27. minuti.

Konačnih 2:0 postavio je Darijo Srna u 47. minuti.

Posljednji učesnik SP-a iz baraža evropskih kvalifikacija bit će poznat nakon meča između Francuske i Ukrajine koji je u toku. Prvi meč završen je pobjedom Ukrajine s 2:0, a Francuska u revanšu, deset minuta prije kraja ima prednost od 3:0 i igrača više na terenu.