Hummels autogolom ‘Trikolore’ doveo do tijesne pobjede, Francuzima dva gola poništena zbog ofsajfda

Sinoćnji meč možda nije bio spektakl, ali je okršaj u Minhenu itekako opravdao očekivanja

Fudbaleri Francuske i Njemačke sastali su se u derbiju prvog kola grupe F i cjelokupnog dosadašnjeg Evropskog prvenstva, a očekivao se pravi spektakl. No večerašnji meč možda nije bio spektakl, ali je okršaj u Minhenu itekako opravdao očekivanja.

Igralo se žestoko od prve minute, a nakon nekoliko šansi i na jednoj i na drugoj strani, mreža Nijemaca zatresla se u 20. minuti prvog poluvremena. Autogol je postigao Hummels! Hernandez je sa lijevog boka poslao oštru loptu u sredinu, tamo je Hummels nespretno reagovao ispred Mbappea i pogodio sopstvenu mrežu.

Nijemci su nastavili napadati, ali je defanziva Francuza bila dobro organizovana te su svi napadi ostali bez rezultata do kraja prvog poluvremena.

U nastavak utakmice ušlo se žustro… Izmjena u ekipama nije bilo, a šanse su se izmjenjivale pred golovima. Mreža Njemačke ponovo se zatresla u 66. minuti igre, Mbappe je efektno šutirao, ali je prethodno bio u ofsajd poziciji i pogotak je poništen.

U 84. minuti ponovo se trese njemačka mreža, ali opet je ofsajd! Sudija je poništio gol Karima Benzeme nakon sjajne kontre “Trikolora”.

U 88. minuti Njemačka ima sjajnu šansu za izjednačenje, no Sane iz slobodnog udarca šutira visoko iznad gola. Ni gotovo osam minuta sudijske nadoknade nije dovelo so promjene rezultata, Francuska je večeras savladala Njemačku sa 1:0.