Ibišević strijelac u pobjedi nad Mujdžinim Freiburgom

Fudbaleri Stuttgarta savladali su u 30. kolu Bundeslige ekipu Freiburga sa 2:1, a u strijelce se upisao i Vedad Ibišević.

Stuttgart je odigrao odlično prvo poluvrijeme u kojem su praktički obezbijeili pobjedu. Kontrolisali su igru u potpunosti, a do vodstva su stigli u 33. minuti. Harnik je odlično proigrao Gentnera, a ovaj glavom pogađa za prednost Stuttgarta od 1:0.

Do drugog gola domaći su stigli u 42. minuti. Vedad Ibišević je iskoristio lošu rekaciju odbrane Freiburga, te je pogodio za rezultat poluvremena od 2:0.

U nastavku susreta Frieburg je kontrolisao utakmicu. Pokušavali su stići do gola i bili su mnogo opasniji, a sve što su uspjelu uraditi je gol Ivana Santinija u 88. minuti susreta za konačan rezultat od 2:1.

Vedad Ibišević je igrao do 80. minute u ovoj utakmici, dok je za Freiburg Mensur Mujdža odigrao svih 90 minuta.