Ibra donio Manchester Unitedu prvi trofej sezone (VIDEO)

Nije trebalo dugo Zlatanu Ibrahimoviću da se proslavi u dresu Manchester Uniteda. Već na službenom debiju za klub, donio je trofej “Crvenim vragovima”.

Manchester United je u tradicionalnom dvoboju “Community Shielda” svladao Leicester na Wembleyu sa 2: 1.

Aktualni pobjednik FA Kupa poveo je protiv prvaka u 32. minuti sjajnim golom Jessieja Lingarda. Igrač čijim je golom MUFC osvojio Kup u svibnju, prošetao se kroz obranu Leicestera i matirao Schmeichela za vodstvo od 1: 0.

U 52. minuti, Leicester stiže do izjednačenja nakon velikog poklona igrača Uniteda. Marouane Fellaini je prvo presjekao napad “Lisica”, ali potom gurnuo loptu u prazan prostor za Jamiea Vardyja, kojem nije bilo teško zatresti mrežu nakon sjajne “asistencije” Belgijanca.

Ali, Zlatan Ibrahimović, koji je od početka bio u momčadi “Crvenih vragova”, sjajno je skočio nakon centaršuta Valencije sedam minuta prije kraja, lopta je pogodila vratnicu i završila iza gol-linije.

Manchester United je tako osvojio 21. trofej “Community Shielda”. Sezona u Premier Ligi počinje idućeg vikenda, a Sport Klub će već po tradiciji prenositi susrete najjače nogometne lige na svijetu.