Istanbul: Federer i Cuevas u finalu

U polufinalnim mečevima na prvom ATP 250 turniru u Turskoj danas su pobjede izvojevali Roger Federer i Pablo Cuevas, osiguravši tako plasman u finale ovog turnira

Prvi nosilac i drugi igrač svijeta, Švajcarac Roger Federer ponovo je odigrao težak meč, protiv danas veoma raspoloženog Argentinca, Diega Schwartzmana, slavivši sa 2:1 (2:6, 6:2, 7:5), nakon nepuna dva sata igre.

Argentinac je odigrao odličan prvi set iskoristivši dvije od tri break lopte što je bilo dovoljno za laganih 6:2. U drugom setu, Federer uzvraća istom mjerom, ali uz 6 neiskorištenih break šansi. U trećem setu vodila se izjednačena borba gdje je prevagnulo iskustvo Federera koji pravi break i dobija set sa 7:5.

Pomalo neočekivano, protivnik u finalu će mu biti još jedan Argentinac, 29 godišnji Pablo Cuevas, 23. igrač svijeta i treći nosilac na turniru koji je eliminisao favorizovanog Bugarina Dimitrova (2. nosilac, 11. ATP) sa laganih 6:2, 6:4.

Biće to njihov prvi međusobni meč.

Inače, legendarnom Švajcarcu ovo je četvrto finale u ovoj sezoni, a dosadašnji skor mu je 2:1 (titule u Brisbaneu (pobjeda protiv Raonića) i Dubaiu (pobjeda protiv Đokovića), te poraz od Đokovića u finalu Indian Wellsa). Osim toga, Federeru je ovo ukupno 128. finale u karijeri, a ukoliko sutra osvoji titulu to će mu biti jubilarna 85. Pobjedom u drugom kolu, igranom u srijedu, slavni teniser je postao tek sedmi aktivni igrač sa 200 i više pobjeda na zemljanoj podlozi.