IZBACIO IH BILBAO Barcelona ispala iz Kupa kralja nakon produžetaka

Pobjedu Athletic Bilbau i plasman u četvrtfinale Kupa kralja donio je Iker Muniain

Fudbaleri Athletic Bilbaa plasirali su se sinoć u četvrtfinale španskog Kupa kralja, nakon što su na svom terenu poslije produžetaka pobijedili Barcelonu sa 3:2. Poveo je Bilbao golom Ikera Muniaina u drugom minutu, da bi Barcelona izjednačila golom Ferrana Torresa u 20. minutu.
Novu prednost Bilbau doneo je Inigo Martinez u 87. minutu, ali je Pedri golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena uspio da donese izjednačenje Barceloni i odvede meč u produžetke.

Pobjedu Athletic Bilbau i plasman u četvrtfinale Kupa kralja donio je svojim drugim golom na meču Iker Muniain. On je u prvom minutu nadoknade prvog produžetka bio precizan sa “bijele tačke”.

Ranije, u četvrtfinale se plasirao i Real Madrid savladavši u gostima, također nakon produžetaka, Elcce sa 2:1.