Kadetinje OK Ilidža izborile plasman na završno prvenstvo FBiH

Kadetkinje Odbojkaškog kluba Ilidža osvojile su kvalifikacioni turnir za plasman na završnicu Prvenstva FBiH.

Na turniru koji čiji su organizator bili OS FBiH i OK Ilidža ženska kadetska selekcija Ilidže završila je na prvoj poziciji u konkurenciji OK Goražde i OK Breza.

U prvoj utakmici kadetkinje Ilidže su s 2:0 u setovima savladale OK Breza 1934, a rezultat po setovima glasio je 28:26 i 25:13 u korist domaćina. Nakon što je u drugom meču turnira Goražde poslije velike borbe porazilo Brezu s 2:1 u setovima (25:15, 23:25 i 15:13) bilo je jasno da će o prvom mjestu na turniru odlučivati duel Ilidže i Goražda.

Goraždankama je zasluženo pripao prvi set s 25:14, no kadetkinje Ilidže su identičnim rezultatom stigle do izjednačenja u setovima. U odlučujućem setu domaće igračice su prve stigle do 15 poena (15:12) i tako zasluženo osvojile kvalifikacioni turnir i osigurale plasman na završno Prvenstvo FBiH.