Kane srušio Arsenal na Wembleyu

Tottenham je u 27. kolu savladao Arsenal na Wembleyju (1:0), a pobjedu Spursima u derbiju sjevernog Londona donio je Harry Kane, koji je nastavio pogađati protiv Topnika. Ovim porazom Arsenal je došao u lošu situaciju i još više se udaljio od plasmana Ligu prvaka.

U prvom poluvremenu se nije imalo šta mnogo vidjeti. Najveću priliku imao je Harry Kane u 27. minuti kada je šutirao previsoko. Na početku drugog dijela Spursi su poveli, tačnije u 49. minuti. Ben Davies je centrirao, a glavom je pogodio engleski napadač. Ovo mu je bio sedmi gol u londonskim derbijima.

Christian Eriksen je 57. minuti sjajno pokušao iz slobodnog udarca, ali odbranio je Petr Cech. Jack Wilshere nije iskoristio dobru šansu u 68. minuti. Tottenham je bio mnogo bolji u drugom poluvremenu, a veliku šansu propustio e Kieran Trippier u 76. minuti.

Tottenham je u 89. minuti mogao udvostručiti prednost. Erik Lamela je bio u velikoj šansi. Sam je bio Erikksen, međutim Argentinac je vidio samo gol i šutirao, a lopta je završila pored stative. Odmah na drugoj strani Alexandre Lacazette nije iskoristio dvije velike šanse. Ostalo je do kraja 1:0.

Sead Kolašinac presjedio je cijelu utakmicu na klupi za rezerve.