Lana Pudar osvojila bronzu na Svjetskom kupu u Kazanju

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto u disciplini 100 metara delfin na FINA Svjetskom kupu u plivanju.
Svjetski kup se održava u ruskom Kazanju, a Lana je utrku završila sa vremenom 57,39 i ostvarila veliki uspjeh.

Prvo mjesto pripalo je Emmi McKeon iz Australije, dok je druga bila Maria Ugolkova iz Švicarske.

Inače, Pudar je u četvrtak osvojila četvrto mjesto u disciplini 200 metara delfin, dok je jučer bila šesta u disciplini 50 metara delfin.
Lana je u oba prethodna dana postavila nove državne rekorde u spomenutim disciplinama.

“Bosno i Hercegovino, budi ponosna, imaš na koga! Lana Pudar treće mjesto na Svjetskom kupu u Kazanu u disciplini 100 m delfin sa vremenom 57,39. Prva medalja u historiji BiH na Svjetskom kupu! Kapa do poda Lana, čestitke trenerima Aleni i Goranu. Idemo dalje, nema stajanja”, poručili su iz Laninog plivačkog kluba Orka.