Lewandowski uništio veliki Real!

U polufinalnom susretu Lige prvaka domaća Borussija Dortmund deklasirala je Real Madrid sa visokih 4:1. Heroj u ovoj velikoj pobjedi Borussije bio je Robert Lewandowski koji je postigao sva četiri gola za svoj tim.

Domaćini su poveli veom rano već u 8. minutu, a Madriđanima je trebalo dugo vremena da uspostave terensku ravnotežu. Ronaldo je u 43. minutu poravnao i vratio neizvjesnost pred početak drugog dijela.

Lewandowskom, pak, nije puno trebalo da napuni mrežu Reala u drugom poluvremenu. U samo deset minuta zabio je dva sjajna gola, a posebno je impresivan bio treći, nakon sjajnog okreta i šuta pod prečku.

Tačku na i Lewandowski je stavio u 66. minutu kada je realizirao jedanaesterac.

Realu tako u uzvratu, koji je na programu u utorak, treba pobjeda od 3:0, što jasno govori da je njemački tim već jednom nogom u finalu.