Milan na krilima Messiasa bolji od Genoe, Sassuolo remizirao protiv Napolija

Fudbaleri Milana prekinuli su niz od tri meča bez pobjede i u 15. kolu talijanske Serie A savladali Genou u gostima sa uvjerljivih 3:0.

Iako meč nije najbolje počeo za Rossonere jer se Simon Kjaer povrijedio već u prvoj minuti susreta, a teren je napustio na nosilima, u prednost ih je doveo Zlatan Ibrahimović u 10. minuti susreta iz slobodnog udarca.

Kada su svi mislili da će se sa minimalnim rezultatom na odmor, ponovo se ukazao Junior Messias koji je postigao drugi gol u dresu Milana, i ovoga puta glavom.

U drugom poluvremenu izabranici Stefana Piolija nastavili su sa napadima, a tačku na i stavio je ponovo Junior Messias, ovoga puta na asistenciju Brahima Diaza.

Bh. reprezentativac Rade Krunić je odigrao cijeli susret za Milan, te je pružio veoma dobru partiju.

Sassuolo stigao zaostatak od dva gola protiv Napolija

U drugom susretu koji se igrao u ovom terminu Sassuolo je nakon velikog povratka remizirao protiv Napolija rezultatom 2:2.

Svi golovi su viđeni u drugih 45 minuta, a Napolitanci su stigli do prednosti u 51. minuit preko Ruiza, a 9 minuta kasnije Mertens je povisio na 2:0.

Ipak, domaćin se nije predavao, a na 2:1 je smanjio Gianluca Scamacca u 72. minuti susreta. I kada su svi očekivali novu pobjedu lidera na tabeli Ferrari je u 89. minuti donio veliki bod domaćinu.

Mogao je Sassuolo i do velike pobjede, ali im je u trećoj minuti nadoknade poništen pogodak zbog prekršaja.

Milan se nakon ove pobjede približio Napoliju na samo bod zaostatka i sada imaju 36, Sassuolo je 12. sa 19 bodova, dok je Genoa 18. sa svega 10.