Mlada reprezentacija BiH savladala protivnike iz Makedonije 5:0

Mlada nogometna reprezentacija BiH U-21 savladala je reprezentativce Makedonije rezultatom 5:0 u današnjoj prijateljskoj utakmici odigranoj u Istočnom Sarajevu.

Eurogolom nogometaša Željezničara Nermina Zolotića mladi reprezentativci poveli su još u devetoj minuti igre, uprkos jako lošim uvjetima na stadionu u Istočnom Sarajevu.

Vodstvo su naši nogometaši povećali pred sami kraj prvog poluvremena pogotkom Jasmina Mešanovića. igrača Čelika.

Iako su igrači Makedonije krenuli nešto ofanzivnije u nastavku igre, nisu uspjeli zatresti mrežu našeg Kenana Pirića. Izabranici Vlade Jagodića su znali iskoristiti pružene prilike, pa je u 64. minuti vodstvo povećano na 3:0 pogotkom Petra Kunića, koji je protivničku mrežu zatresao odmah po ulasku u igru s klupe.

Nekoliko minuta kasnije crveni karton je dobio Mite Čikarski, zbog prekršaja nad Duljevićem te su Makedonci do kraja utakmice igrali s igračem manje.

Gosti su bili potpuno nemoćni i gotovo da nisu uspjeli niti jednu loptu poslati u okvir gola, što su mladi reprezentativci iskoristili kako bi se dodatno dokazali.

Naš mladi tim u supervodstvo je doveo rezervista Aldin Čajić, na asistenciju Kunića u 71. minuti.

Pred sami kraj utakmice Mirza Čemalović je izborio penal, a realizirao ga je Srđan Grahovac za konačnih 5:0.

Mlada bh. nogometna reprezentacija počinje kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 11. juna utakmicom protiv Albanije.