Muzaferija ostala bez bodova u superveleslalomu, Goggia opet slavila u Val d'Isereu

Italijanska skijašica Soffia Goggia došla je do pete pobjede u ovoj sezoni Svjetskog kupa, a ona je slavila u utrci superveleslaloma u francuskom Val d'Isereu s vremenom 1:19.23. Naša Elvedina Muzaferija završila je na 36. mjestu.

Italijanka je ostvarila drugu uzastopnu pobjedu na ovom poznatom francuskom skijališu, a ona je, podsjećamo, jučer slavila u spustu. Bila joj je ovo 16. pobjeda u karijeri, a peta u ovoj sezoni.

Drugo mjesto zauzela je Norvežanka Ragnhild Mowinckel s ukupnim zaostatkom od 0,33 sekunde, dok je treća bila također Italijanka Elena Curtoni koja je za prvoplasiranom zakasnila 0,51 sekundu.

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija današnju utrku je završila na 36. poziciji i to s vremenom 1:21.90, odnosno sa 2,67 sekundi zaostatka za prvoplasiranom.

Podsjećamo, naša najbolja skijašica je nedavno zauzela 18. mjesto upravo u ovoj disciplini čime je osvojila historijske bodove za Bosnu i Hercegovinu u Svjetskom kupu.
Takmičenje u Svjetskom kupu se nastavlja 21. decembra kada je na programu utrka veleslaloma.

Što se tiče generalnog poretka, Goggia je učvrstila prvu poziciju i sada ima 635 bodova, 65 više od Mikaele Shiffrin. Treća je Petra Vlhova koja ima 340 bodova.