Njemačka preživjela neustrašivu Mađarsku i domogla se osmine finala, Francuska prva, Portugal treći

Nogometne reprezentacije Francuske, Njemačke i Portugala plasirale su se u osminu finala Evropskog prvenstva.

Francuzi su u reprizi finala EP-a 2016. u Budimpešti odigrali neriješeno s Portugalom i grupnu fazu završili su na prvom mjestu.

Portugal je poveo u 31. minuti golom Cristiana Ronalda iz penala, a izjednačio je Karim Benzema u sudijskoj nadoknadi, također sa bijele tačke. Isti igrač je u drugoj minuti nastavka doveo Francusku u vodstvo, a konačan rezultat postavio je Ronaldo u 60. minuti, ponovo iz penala.

Portugalci su na kraju zauzeli treće mjesto i kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe (Švicarska, Ukrajina i Češka) igrat će u nokaut fazi.

Drugoplasirana je Njemačka, koja je i finišu meča sa Mađarskom u Minhenu izbjegla eliminaciju. Naime, Nijemci su do 84. minute gubili od Mađarske 1:2, ali je Leon Goretzka pogodio za izjednačenje i svojoj ekipi donio plasman u osminu finala, a Mađarima eliminaciju.