Nogometaši BiH osvojili bod u Atini

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u trećem kolu G-grupe kvalifikacija za SP večeras u Atini s Grčkom odigrala neriješeno 0:0.

Izabranici selektora Safeta Sušića uspjeli su osvojiti bod na gostovanju prvom favoritu i nakon tri kola ostaju na prvom mjestu tabele G-grupe, s istim brojem bodova kao Grci i Slovaci.

Susret je protekao u blagoj dominaciji grčkih nogometaša, koji su bili nešto ofanzivniji, posebno u drugom poluvremenu.

Najbolje prilike Grci su imali u 5. minuti kada Gekas nije uspio pogoditi prazan gol s pet metara i u 78. minuti, kada je Salpingidis izašao sam predBegovića koji je odbranio njegov šut i tako reprezentaciju BiH spasio poraza.

Reprezentacija BiH također je imala nekoliko dobrih prilika. U 24. minuti Misimović je s desetak metara oštro šutirao i pogodio prečku, a u finišu poluvremena udarac Lulića krajnjim naporom odbranio je Karnezis.

Susret je na kraju završen najrealnijim rzeultatom, remijem koji reprezentaciju BiH ostavlja na čelu tabele u grupi.

U večerašnjem meču ekipe su nastupile u sljedećim sastavima:

Grčka: Karnezis, Maniatis (od 80. Mitroglou), Spiropoulos, Tziolis, Samaras, Malezas (od 67. Karagounis), Torosidis, Gekas (od 56. Salpingidis), Papastathopoulos, Katsouranis, Fortounis.

Bosna i Hercegovina:Begović, Mujdža, Spahić, Vrašnješ, Salihović, Lulić (od 74. Stevanović), Zahirović, Medunjanin (od 74. Ibričić), Misimović, Džeko, Ibišević.

Susret na stadionu “Georgios Karaiskaki” sudio je Italijan Antonio Damato.

Naredni meč, posljednji u ovoj godini, BiH će odigrati za četiri dana u Zenici, kada dočekuje Litvaniju.