Nurkić ispod nivoa u pobjedi Blazersa, Musa upisao dva poena protiv Knicksa

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Indianapolisu ekipu Indiane Pacersa rezultatom 103:93.

Blazersi su se tako iskupili za poraz u prošlom meču od Miami Heata, dok su Pacersi razočarali na domaćem terenu nakon dvije uzastopne pobjede u gostima.

Domaći su očajno počeli utakmicu, postigli samo 16 poena u prvoj četvrtini, ali su sjajno odigrali u drugoj dionici. Ipak, to je bilo sve od Pacersa pa su Blazersi sigurnom igrom došli do zaslužene pobjede.

Oladipo iz poražene ekipe bio je najefikasniji na meču s 21 poenom, a tome je dodao sedam asistencija i devet skokova. Collins i McCollum su kombinovano za Blazerse postigli 34 poena i oni su predvodili Blazerse do pobjede.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je na parketu proveo 17 minuta i za to vrijeme upisao je po pet poena i skokova, a imao je i dvije asistencije.

Brooklyn Netsi su poraženi u New Yorku od Knicksa rezultatom 115:96, a minutažu je upisao i bh. košarkaš Džanan Musa.

Na parketu je proveo četiri minute i za to vrijeme postigao dva poena.