Opuhana i radnička kasa u BH Telecomu!

Iz kase uzajamne pomoći (KUP) uposlenika Direkcije ‘BH Telecoma’ u Sarajevu, koja služi za finansijsku potporu zaposlenih, nestalo je 303.000 maraka, otkriva Dnevni avaz.

Riječ je o dobrovoljnim prilozima uposlenika ove direkcije koji su od rata naovamo davali uloge u zajedničku kasu, a zauzvrat koristili novac u omjeru 1:2, većinom za podizanje kreditnih sredstava.

Prema dokumentaciji, nestanak velike sume novca evidentiran je još prošle godine u novembru, kada su na štednoj knjižici KUP-a pronađene svega 43 KM.

Za upravljanje ovim fondom, prema dokumentaciji, bila je zadužena uposlenica Vesna Ćemalović, a koja se u međuvremenu penzionisala.

Predsjednik Sindikata ‘BH Telecoma’ Avad Bahto o nestanku novca KUP-a informirao je uposlenike Direkcije Sarajevo još 26. februara ove godine. U zapisniku je tada navedeno da su članovi KUP-a pokrenuli određene aktivnosti te formirali komisiju koja je utvrdila da nedostaju 303.000 KM.

U obrazloženju koje je potpisao Bahto navedeno je da je s Ćemalović obavljen niz razgovora da bi se postigla nagodba. Navodno je ona predložila da u svrhu izmirenja duga proda dva stana, jedan u svom vlasništvu, a drugi u vlasništvu kćerke, da bilo vraćeno oko 200.000 KM!

Precizni podaci

Bahto je jučer potvrdio da su nestale pare iz kase uzajamne pomoći, rekavši da se još vrše detaljne provjere, jer u Sindikatu nisu sigurni koliko je tačno novca nestalo.

‘Niko ni u Sindikatu nema tačne podatke. Trebali bismo u narednim danima utvrditi šta je urađeno u vezi s tim te hoće li iznos koji nedostaje biti manji ili veći. Teško je sada to reći. Uskoro ćemo imati precizne podatke’ – potcrtao je Bahto.

Papić: Prijaviti sve tužilaštvu

Predsjednik Sindikata ‘BH Telecoma’ Direkcije Sarajevo Muhamed Papić rekao je da je tek nedavno došao na ovu dužnost, ali da će ispitati cijeli slučaj zbog kojeg se digla velika prašina.

‘Zatražio sam da se sve ispita. Ja ne bježim od istine, ali mi još tragamo za svim dokumentima. Ako je sve tako kako se priča i tvrdi, sve se mora ispitati. Meni je u interesu da sve izvedemo načistac.

Sve što je protivzakonito, mora se detaljno ispitati, a ukoliko se ova informacija pokaže tačnom, odgovorne moramo hitno procesuirati te prijaviti nadležnom tužilaštvu’ – rekao je Papić.

(VisokoIN)

Vezani članci

Nova godina, stari problemi: Izrazito zagađen zrak u bh. gradovima

Visokoin.com

Hindija: Koliko je Visočane koštao čistač ulica i je li ga direktor kupio sam od sebe?

Visokoin.com

Za deset mjeseci u BiH više od 1,2 miliona turista

Visokoin.com

Godišnje se u prosjeku od narkotika liječi oko 2.000 ljudi u FBiH

Visokoin.com

Od mina ugroženo više od pola miliona stanovnika u BiH

Visokoin.com

Vlašić i dalje top zimska destinacija u središnjoj Bosni

Visokoin.com