Poraz Sarajeva i Širokog Brijega: Ispali iz Konferencijske lige

Sarajevo se nije uspjelo plasirati u drugo pretkolo Konferencijske lige nakon što je na stadionu Asim Ferhatović Hase izgubilo od Milsamija sa 0:1.

Gosti su se od početka meča postavili defanzivno što je bilo i očekivano. Lopta je bila u posjedu domaćih fudbalera koji su imali jalovu inicijativu, ali nisu uspjeli uspjeli ozbilnije zaprijetiti. U prilikam su bili Fanimo i Đokanović.
Predstavnika iz Moldavije je stigao do gola nakon prvog ozbiljnog napada. Bilo je to u 18. minuti kada je mrežu zatresao Ginsari uz lošu reakciju odbrane Bordo tima.

Prvo su Moldavci izborili korner, nakon toga jedna dubinska lopta je došla od Ginsarija koji se lako oslobio Pidre, zatim šutirao i pogodio. Tom prilikom slabo je intervenisao i golman Kanurić.

Sarajevo je u 28. minuti imalo dobru priliku da izjednači. Velkoski je uposlio Fanima, brzonogi Englez je pobjegao odbrani gostiju, ali je šutirao u Timbura.

I ostatak prvog poluvremena je protekao u pokušajima osvajača Kupa BiH da dođe do gola, međutim sve je to bilo bezuspješno. U samom finišu Milsami je mogao do drugog gola, Puntusa je u posljednji tren klizećim startom zaustavio Dupovac.

Nastavak je većim dijelom bio “kopija” prvog poluvremena. Igrači u bordo dresovima se kružili oko dobro postavljene odbrane gostiju i nisu uspjevali da pronađu put do mreže.

Sredinom drugog dijela jedan šut Đokanovića je završio u korneru, nakon toga je i pokušao Kurdić glavom. Golman Moldavaca je to uhvatio bez problema.

Pokušavao je Sablić s nizom izmjena. Već na startu je promijenio Salčina i Velkoskog, ušli su Varešanović i Dervišagić, zatim je priilku dobio i Palić umjesto Kurdića. Ipak na trerenu se nije previše mijenjalo.

Posljednje minute su protekle u uzaludnom nastojanju Sarajeva da dođe do gola. Na kraju je ostalo 0:1 pa se Bordo tim oprostio od Evrope.

Ispadanje već u prvom pretkolu Konferencijske lige je definitivno udarac za ambicije Bordo kluba u ovoj sezoni. Ispostavilo se da je prva utakmica bila ključna u kojoj su igrači Sarajeva propustili veliki broj prilika, uključujući i penal.

Konferencijska liga, 1. kolo kvalifikacija:

Sarajevo – Milsami 0:1 (Ginsari 19’)

Sarajevo: Kanurić, Šabanović, Dupovac, Kurdić, Pidro, Oremuš, Đokanović, Salčin, Velkoski, Sušić, Fanimo.

Milsami: Timbur, Arhirii, Racu, Bolohan, Dijinari, Amougui, Lambarskiy, Antoniuc, Ginsari, Dedov, Puntus.

Fudbaleri Širokog Brijega poraženi su večeras u gostima od Vllaznije sa 3:0 i oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi. Široki Brijeg je u prvoj utakmici koja se igrala prije sedam dana na Pecari pobijedio sa 3:1 i očekivalo se da će bh. klub večeras u Albaniji završiti posao i plasirati se dalje, ali su doživjeli šokantan poraz.