Rapsodija Fejnorda protiv Elfsborga, šokantan finiš za Rijeku

Prve utakmice posljednje runde kvalifikacija za ulazak u grupnu fazu
Ekipa Fejnorda deklasirala je Elfsborg u prvoj utakmici plej-ofa Konferencijske lige. Nizozemski tim je sa ubjjedljivih 5:0 savladao tim koji je u prethodnoj rundi eliminisao Velež.

Nije bilo golova do 25. minute, a onda je publika u Roterdamu u razmaku od 12 minuta vidjela tri gola. Prvo je pogodio Luis Sinistera (Sinisterra) za 1:0, da bi prednost Nizozemaca udvostručio bivši igrač Brajtona Alireza Jakanbakš (Jakanbakhsh). Za 3:0 je ponovo pogodio Sinistera, a isti igrač je u 48. došao do svog het-trika. Konačnih 5:0 postavio Brajan Linsen (Brian Linssen).

U istom terminu odigrano je još nekoliko susreta, a posebnu pažnju privukao je onaj iz Soluna gdje je Rijeka u 94. minuti ostala bez velike pobjede. Hrvatski predstavnik je vodio od 33. minute kada je Ivan Lepenjica postigao gol, a konačnih 1:1 nespretnom reakcijom i autogolom postavio je mladi defanzivac Niko Galešić.