Real ispratio Granadu sa pet golova u mreži

Real Madrid je danas u ranom terminu od 13 sati odigrao svoj meč 17. kola La Lige.

Protivnik aktuelnom prvaku Evrope bila je Granada, koja je Santiago Bernabeu napustila sa pet primljenih golova (5:0).

Utakmica je počela odlično za domaći tim, koji je već u 12. minuti poveo sa 1:0. Benzema je uposlio Isca koji je preciznim udarcem načeo Granadu.

Do kraja poluvremena Real je postigao još tri gola. Prvo je u 20. minuti Benzema povisio na 2:0, da bi sedam minuta nakon toga treći gol postigao Ronaldo. Već u 31. minuti Isco je svojim drugim golom postavio rezultat prvog poluvremena (4:0), te možda najavio da bi 2017. mogla biti njegova godina.

U nastavku utakmice Real je malo smanjio gas, a domaći fudbaleri su uspjeli postići još jedan pogodak i to preko Casemira u 58. minuti. Vrijedi istaći i to da je uoči početka utakmice upriličena mala svečanost jer je Cristiano Ronaldo na teren stigao sa svoje četiri Zlatne lopte koje je osvojio u karijeri.

Navijači Reala su mu u tu čast priredili i veliku koreografiju. Real Madrid je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu sa 40 bodova nakon 16 kola i sačuvao je šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu.