Roma savladala Genou, Džeko asistirao za pobjednički gol

U 36. kolu Serie A na stadionu Luigi Ferraris Genoa i Roma su odigrali veoma zanimljiv susret u kojem su gosti slavili sa 3:2.

Krenulo je odlično za Romu, a gosti su već u šestoj minuti nakon odlične akcije Perottija i strijelca Salaha poveli s 0:1.

Sedam minuta kasnije Genoa se vratila u život. Laxalt je odigrao odličnu povratnu loptu, a Tachtsidis postigao pogodak za 1:1.

U nastavku susreta domaći tim dolazi do potpunog preokreta, a pogodak za 2:1 u 65. minuti postigao je Pavoletti nakon centaršuta Rincona sa lijeve strane.

Spalettijevi džokeri večeras bili su Francesco Totti i Edin Džeko. Totti je u 77. minuti snažnim udarcem iz slobodnjaka izjednačio na 2:2.

Džeko je četiri minute prije kraja asistirao za El Shaarawya koji je postigao gol za trijumf Rimljana.

Roma je večerašnjom pobjedom ostala u utrci za drugo mjesto. Trenutno su plasirani na ovoj poziciji sa jednim bodom više od Napolija koji ima i jedan meč manje. Edin Džeko u igru je ušao u 66. minuti, dok je Ervin Zukanović na teren kročio tri minute prije kraja. Miralem Pjanić zbog žutih kartona nije konkurisao za meč.