Sarajevo protiv Širokog Brijega želi nastavak niza, GOŠK dočekuje Slobodu

Nakon tri ubjedljive pobjede, fudbaleri Sarajeva će danas odmjeriti snage sa Širokim Brijegom i nastaviti svoj pohod na titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Dvije pobjede protiv Sloge u Kupu i pobjeda nad ljutim gradskim rivalom Željezničarom napunile su samopouzdanjem igrače Bordo tima koji će pokušati prekinuti niz od dvije utakmice bez pobjede na Koševu. Zrinjski i Krupa su odnijeli bodove sa Koševa i tako zakomplikovali situaciju u gornjem dijelu tabele.

Ekipa Husrefa Musemića danas će biti oslabljena jer neće moći računati na Miloša Stanojevića i Amara Rahmanovića zbog žutih kartona.

Posljednji meč između pomenuta dva tima odigran je na Pecari, a Bordo tim je slavio pobjedu rezultatom 3:0. S druge strane, Široki Brijeg na Koševo stiže nakon tri vezane pobjede u kojima nisu primili niti jedan pogodak, te se nadaju da će uspjeti sa Koševa odnijeti bod(ove).

Utakmica između Sarajeva i Širokog Brijega na rasporedu je danas od 19 sati i 30 minuta na stadionu Asim Ferhatović Hase uz direktan prenos na platformi MOJA TV.

U drugom meču današnjeg dana sastaju se GOŠK i Sloboda, a oba tima žele osvojiti tri boda u veoma bitnom susretu. Nakon pobjede nad Zvijezdom, Sloboda sa puno optimizma stiže u Gabelu i nada se da može stići do nova tri boda koja bi im pomogla u borbi za plasman na evropsku scenu.

GOŠK je u posljednjem kolu pružio solidnu partiju protiv Širokog Brijega, ali nije uspio da ostane neporažen na Pecari, pa će protiv Slobode pokušati da dođu do važnih bodova u borbi za opstanak. S obzirom da je Krupa jučer savladala Čelik rezultatom 5:2, sada su Gabeljani posljednjeplasirani tim na tabeli.

Duel između GOŠK-a i Slobode na rasporedu je od 16 sati i 30 minuta na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli.