Sarajevo se vratilo stazama pobjede, Sloboda nastavila niz

Završena su tri meča osmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

FK Sarajevo se nakon niza loših rezultata vratilo na staze pobjede, a na stadionu Koševo pao je Borac.

Domaći su slavili pobjedu od 2:0, koju su donijeli Amer Bekić, pet minuta prije pauze, i Krste Velkoski, 15 minuta pred kraj susreta. Makedonski internacionalac je tako prekinuo sušni period bez gola u bordo dresu.

Sloboda je na Tušnju bila bolja od Veleža također sa 2:0, te tako ostala na drugom mjestu tablice.

Novu pobjedu izabranicima Husrefa Musemića donjeli su Ahmetović i Ordagić.

Gostujuću pobjedu slavio je Radnik iz Bijeljine koji je u Travniku slavio sa 3:1. Krsmanović je na startu doveo goste u vodstvo, ali je Dudić izjednačio polovinom prvog dijela za konačan rezultat prvih 45 minuta.

Lazić je u 73. i 84. minuti donio prevagu i sa dva gola osigurao tri boda ekipi koja se trenutno nalazi na trećem mjestu ligaške tabele.

Svoje susrete danas još igraju Zrinjski i Slavija, te Široki Brijeg i Mladost Doboj Kakanj.