Sevilla lagano sredila Espanyol, Stevanović konačno igrao

Fudbaleri Seville savladali su na svom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu u 34. kolu Primere ekipu Espanyola rezultatom 3:0.

Domaći fudbaleri su odigrali brilijantna 23 minuta u kojima su postigli tri gola. Do vodstva su došli u 12. minuti kada je nespretnom reakcijom Joan Capdevila pogađa vlastitu mrežu za prednost Seville od 1:0.

Na drugi gol se čekalo sedam minuta. Jesus Navas je odlično proigrao Cokea koji je izbjegao ofsjad zamku, te je pogodio mrežu Casille za vodstvo Seville od 2:0. Samo četiri minute kasnije bilo je 3:0. Rakitić je odlično ubacio, a Alvaro Negredo je pogodio za 3:0.

Do kraja poluvremena Sevilla je imala više loptu u svom posjedu, ali ozbiljnijih prilika nije bilo, te se u nastavak utakmice ušlo vodstvom domačih od 3:0.

I u nastabku susreta je Sevilla imala veći posjed lopte. Ipak, nisu htjeli rizikovati ništa, te su lagano održavali rezultat. Priliku u 63. minuti za igru je dobio i Miroslav Stevanović, a novu priliku za postizanje gola imao je u 66. minuti Rakitić, no odbranio je Casilla.

Potom je i Fazio dobro šutirao, ali se do kraja rezultat nije mijenjao.