Sjajna trojka Muse za oduševljenje publike u Skenderiji

Prvo poluvrijeme utakmice prvog kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2019. u Kini između košarkaških reprezentacija Bosne i Hercegovine i Ruije u sarajevskoj Skenderiji završilo je neriješeno 38:38.

Rusi su bolje otvorili susret, te su sve do sredine prve četvrtine vodili zahvaljujući brojnim greškama bh. košarkaša. Igrači Duška Vujoševića brzo su se konsolidovali te su uzvratili pa potom i poveli ali to vodstvo nisu uspjeli zadržati dok kraja prve četvrtine, koju su Rusi završili u svoju korist 21:20.

U drugoj četvrtini, slična igra kao i u prvoj, mnoštvo grešaka na obje strane. Najveću prednost imali su gosti – šest poena (27:33). Međutim do kraja poluvremena BiH je uspjela protiv favoriziranog protivnika doći do izjednačenja 38:38.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH nakon 20 minuta su Stipanović sa devet i Musa s osam poena, a kod Rusa Fridzon sa devet poena.