Solidan učinak Jusufa Nurkića u pobjedi Portlanda protiv Atlante

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 11 poena u pobjedi ekipe Portlanda protiv Atlante na domaćem terenu rezultatom 110:89.

Trail Blazersi su puno bolje otvorili meč i nakon sedam minuta igre imali su prednost od 12 poena razlike (24:12) da bi dobrom igrom u nastavku do poluvremena zadržali svoje vodstvo te je rezultat nakon prve 24 minute glasio 52:46 za Portland.

Gotovo isti scenario kao i s početka utakmice desio se u drugom poluvremenu, a zahvaljujući tome Nurkić i društvo odlijepili su se na 17 poena razlike što su do kraja rutinski sačuvali i upisali 19. pobjedu u sezoni.

Jusuf Nurkić za manje od 23 minute ubacio je 11 poena kojima je dodao devet skokova i tri asistencije. Imao je polovičan šut iz igre (4-8), dok je s linije za slobodna bacanja bio nešto sigurniji (3-4).