Tuzla City i Husref Musemić na Koševu srušili Sarajevo

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su u okviru prvog kola Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović – Hase ekipu Sarajeva rezultatom 2-1.

Gosti dolaze do vodstva već u trećoj minuti susreta. Ponovo je loše reagovala odbrana Sarajeva, lopta dolazi do Sulejmana Krpića koji šutira, Kanurić loše reaguje i lopta završava iza njegovih leđa.

U nastavku susreta Bordo tim je imao inicijativu, ali bez prave ideje. Dva puta su prijetili preko Sušića, ali bez prave opasnosti za Fejzića.

Mešinović u 20. minuti šutira iz velike udaljenosti, ali njegov udarac bez većih problema brani Adnan Kanurić.

Ipak, Sarajevo do prednosti stiže u 35. minuti susreta. Dugo je trajala akcija ekipe Gorana Sablića, a Numan Kurdić sjajno pogađa nakon asistencije Halida Šabanovića.

Pet minuta kasnije nova velika prilika za Sarajevo. Sušić maestralno pronalazi Dervišagića, ali mladi napadač Sarajeva šutira pored gola.

Prvi su u drugom poluvremenu zaprijetili fudbaleri Sarajeva. Palić je snažno šutirao sa nekih 20 metara, ali je njegov udarac zaustavio Nevres Fejzić.

U 78. minuti prijete Tuzlaci. Lopta dolazi do Čelikovića koji sa pet metara šutira pored gola.

Samo dvije minute kasnije Tuzla City stiže u novo vodstvo. Nukić je centrirao, Kanurić loše procijenio let lopta, a Adnan Džafić pogodio za veliko slavlje tima iz Tuzle.

U 87. minuti Tuzla City ostaje sa igračem manje. Strijelac drugog gola Adnan Džafić dobija drugi žuti karton.

Samo minut kasnije prijeti Boris Cmiljanić, ali je njegov udarac završio u naručju Fejzića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa je posljednji zvižduk Ermina Sivca označio veliki slavlje za tuzlanski tim.