U-20 košarkaška reprezentacija ispala u B diviziju

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine do 20 godina ponovo je poražena na Evropskom prvenstvu u Portugalu. Izabranice selektorice Mare Lakić-Brčaninović nisu uspjele savladati vršnjakinje iz Litvanije (78:74).

Litvanke su nešto bolje otvorile utakmicu i imale prednost nakon prve četvrtine rezultatom 21:20. Naše košarkašice su zaigrale bolje u drugoj četvrtini i preokrenule na 40:37. I treća četvrtina je pripala našim košarkašicama, no u samom finišu Litvanke su imale više koncentracije te su slavile rezultatom 80:77.

Litvaniju su do pobjede vodile Juskaite s 25 i Meskonyte s 20 poena. Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je Jovana Marković s 19 poena, a tome je dodala i 12 skokova. Dvocifrene su bile i Brčaninović (17) i Kovačević (16).

Poraz od Litvanije znači da se naša reprezentacija oprostila od A divizije, a sutra će odigrati posljednju utakmicu za 15. mjesto.