Ukrajina i Francuska podijelili bodove, pobjeda Hrvatske u Slovačkoj

Francuska je ostala lider grupe s devet bodova, dok je Ukrajina treća s pet bodova

Fudbalska reprezentacija Hrvatske slavila je minimalnu pobjedu na gostovanju u Slovačkoj, dok su Crnogorci poraženi u Nizozemskoj rezultatom 4:0, javlja Anadolu Agency (AA).
Izabranici selektora Miodraga Radulovića teško su poraženi na Philips stadionu u Eindhovenu rezultatom 4:0. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Memphis Depay u 38. i 62. minuti susreta. Georginio Wijnaldum je postigao gol u 70. minuti za 3:0, a tačku na i stavio je Cody Gakpo šest minuta kasnije.

Nizozemska je pobjedom stigla na drugo mjesto grupe “G” s deset bodova, dok su Crnogorci na četvrtom mjestu sa sedam bodova.

Lider ove grupe je Turska koja je večeras do nova tri boda došla pobjedom u gostima protiv Gibraltara rezultatom 3:0.
Veliku pobjedu Hrvatskoj u Slovačkoj donio je Marcelo Brozović kasnim golom u 86. minuti. Hrvatska zauzima drugo mjesto grupe “H” s deset bodova koliko ima i prvoplasirana Rusija uz bolju gol razliku. Slovačka je na četvrtom mjestu sa šest bodova.

U grupi “D”, u kojoj je i selekcija BiH, svoj meč odigrali su Ukrajina i Francuska. Domaćini su poveli golom Mykole Shaparenka u 44. minuti. Anthony Martial je u 50. minuti vratio utakmicu u egal što je ostao i konačni rezultat. Francuska je ostala lider grupe s devet bodova, dok je Ukrajina treća s pet bodova.

U ostalim mečevima Danska je pobijedila na Farskim Ostrvima 1:0, Izrael je pobijedio Austriju 5:2, a Škotska je bila bolja od Moldavije rezultatom 1:0.