Ukrajina ide u baraž, za BiH su ovo bile najneuspješnije kvalifikacije u istoriji

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večerašnjim porazom od Ukrajine (0:2) okončala je rezultatski najneuspješnije kvalifikacije u istoriji

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u posljednjem kolu grupe ”D” kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ”Katar 2022” večeras u Zenici poražena je od Ukrajine, rezultatom 0:2, javlja Anadolu Agency (AA).
Ukrajinci su na početku meča uglavnom kontrolisali igru i imali tri veoma dobre prilike da bi u 27. minutu Ermedin Demirović iz izgledne situacije šutirao nekvalitetno pa je ostalo 0:0. U 45. minutu Bosna i Hercegovina imala je 100 postotnu priliku. Poslije kornera najviši u petercu gostiju bio je Dennis Hadžikadunić, ali je njegov udarac maestralno odbranio golman Ukrajine Georgiy Bushchan.

Ukrajina je povela u 59. minutu. Viktor Tsygankov je prošao po lijevoj strani i centrirao. Lopta na drugoj stativi dolazi do Olexandera Zinchenka koji matira Nikolu Vasilja – 0:1.

U 74. minutu Anel Ahmedhodžić našao se u prilici, no njegov udarac odbranio je Bushchan. Tri minuta kasnije Smail Prevljak pokušao je ”makazicama”, ali je golman ukrajinskog nacionalnog tima loptu preko prečke skrenuo u korner.
U 79. minutu utakmica je odlučena. ”Rezervista” Artem Dovbyk istrčao je kontranapad, izašao pred Vasilja i poslao loptu u donji lijevi ugao gola BiH za konačnih 0:2.

Bosna i Hercegovina je ovim porazom okončala rezultatski najneuspješnije kvalifikacije u istoriji, dok su Ukrajinci izborili plasman u play-off za naredni Mundijal.