Velež deklasirao Bosnu

Sedam utakmica 14. kola Prve lige Federacije BiH odigrano je danas, a u najaznimljivijem duelu Olimpik je kao gost savladao kaknjski Rudar sa 0:1.

Odlučio je pogodak Mahira Karića u 68. minuti za vrijedna tri boda Vukova kojima su ostali na istoj distanci u odnosu na Velež kao i prije ovoga kola. Rođeni su s druge strane bez većih problema na svom terenu nadigrali visočku Bosnu sa 5:0, a strijelci su bili Cvijanović, dva puta Brandao, Ovčina i Fajić, dok je za Karioke jedini pogodak postigao Šero.

Izvanredan meč odigrali su Slaven i Zvijezda u Živinicima, a uprkos što su domaći vodili tri puta, a gosti od rane faze meča imali igrača manje, susret je završen rezultatom 3:3.

Jedinstvo je na svom terenu jedva slavilo protiv Novog Travnika i to golom Nuspahića iz penala u 89. minuti.