Željezničar izgubio od Maribora

Nogometaši sarajevskog Željezničara nisu se uspjeli plasirati u treće pretkolo Lige prvaka. Izabranici Amara Osima u večerašnjem uzvratnom susretu na stadionu ”Asim Ferhatović” izgubili su od Maribora s 1:2. Slovenci su u prvom susretu slavili s 4:1 i ukupnim rezultatom 6:2 prošli u narednu fazu takmičenja.

Maribor je došao u vodstvo u 20. minutu susreta golom Ibraimija, a to je ujedno rezultat kojim je završilo prvo poluvrijeme. Početkom drugog poluvremena Čolić je dobio crveni karton, ali Željezničar s igračem manje u 57. minutu dolazi do izjednačujućeg gola preko Kvesića.

U nastavku susreta još su dva igrača Željezničara morala prijevremeno napustiti teren. Stanić je u 60. minutu dobio crveni karton zbog preoštrog starta, a Svraka tri minute kasnije drugi žuti karton zbog prigovora.

Slovenci su u 86. minutu iskoristili brojčanu nadmoć. Tovares je pogodio mrežu domaćeg tima za 1:2.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Maribor u trećem pretkolu Lige prvaka očekuje dvomeč protiv luksemburškog Dudelangea.