Zmajevi pretrpili katastrofalan poraz od Rusije!

Košarkaška reprezentacija Rusije deklasirala je BiH u Permu u prvom kolu kvalifikacija za Eurobasket, bilo je 83:54. Odlično smo ušli u utakmicu, pa smo poenima Halilovića i Nurkića došli do 0:6 u drugoj minuti utakmice, a u petoj smo zahvaljujući Nurkićevom pogotku došli na plus sedam, 5:12. Rusija se uspjela vratiti u osmoj minuti utakmice kada su trojkom Kulagina izjednačili na 15:15, ali ipak naša reprezentacija odlazi na odmor sa pola koša prednosti, bilo je 19:20.

Rusi drugu četvrtinu otvaraju serijom 7:1 i u drugoj minuti druge dionice dolaze na pet poena prednosti 26.21, ali onda Kikanović i Musa uzvraćaju da bi u 15. minuti poenima Miloševića došli do prednosti 28:30, a na odmor smo otišli sa također minimalnom prednosti 34:35.

Poslije šest minuta bez poena i serije Rusije od 14:0, Miralem Halilović je sa linije za slobodna bacanja bio polovičan i postigao naše prve poene u trećoj dionici da bi Gordić pola minute poslije pogodio za 48:39. Poenima Nurkića došli smo na minus sedam, 48:41, ali su Rusi ipak na odmor sa 16 poena prednosti, 61:45.

Katastrofalna igra u drugom dijelu se nastavila i u četvrtom periodu igre kada su Rusi napravil seriju od 6:0, a mi prve poene postižemo u 35. minuti igre kada je Nurkić pogodio za dva, ali je promašio dodatno slobodno bacanje. Do kraja se naša igra raspala i Rusija je došla do veoma ubjedljivog trijumfa.

Kulagin je bio najbolji u reprezentaciji Rusije sa 17 poena i sedam skokova dok je Bykov ubacio 11, a Mozgov je dodao 14 dok je Karasev susret završio sa deset poena i devet skokova.

U našoj reprezentaciji Nurkić je ubacio 19 poena i imao 15 skokova uz dvije asistencije dok je Milošević postigao deset poena i imao je i šest skokova.

Rusija-BiH 83:54 (19:20, 15:15, 27:10, 22.9)