Zmajevi srušili prvu prepreku! Pobjeda u kvalifikacijama za juriš na Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za EURO 2020. godine otvorila je trijumfom na Grbavici protiv Armenije rezultatom 2:1.

Prvu priliku su imali gosti u sedmoj minuti, ali Karapetian je loše zahvatio loptu iz dobre situacije. U 10. minuti genijalan pas Pjanića, ali golman Airapetyan zaustavlja pokušaj Višće.

Naša selekcija je lagano preuzimala dominaciju na terenu, a u 18. minuti šut je oprobao i Krunić, lopta odlazi pored gola. Odlična akcija naših reprezentativaca u 23. minuti, no udarac Zakarića blokira Haroyan. Pet minuta kasnije nova prilika za Zmajeve, međutim lukav pokušaj Pjanića iz slobodnjaka zaustavlja Airapetyan.

Igrala se 33. minuta, kada je Pjanić sjajno ubaci iz novog kornera, na prvoj satviti je efektno glavom šutirao Kurnić i doveo našu selekciju u vodstvo od 1:0.

Na odmor smo mogli otići i sa vodstvo od 2:0, no Armenci su imali sreće u 43. minuti nakon odličnog udarca glavom našeg kapitena Edina Džeke.

U nastavku ozbiljan napad naše selekcije u 48. minuti, ali Haoryan blokira pokušaj Višće, prethodno je Zakarić dobro prošao. Armenija se otvorila u nastavku, a u 57. minuti, Bičakčić je blokirao pokušaj Mkhitaryana. Opasan napad gostiju u 61. minuti, no spetljali su se u završnici.

Dobra šansa za Mkhtaryana u 70. minuti, ali loše je šutirao i lopta odlazi pored gola. Minut kasnije Pjanić pokušava udarcem sa 20 metara, ostalo je 1:0. Mkhitaryan je imao još jednu priliku za Armeniju u 73. minuti, lopta je otišla pored gola.

U 78. minuti prava drama pred golom Armenije. Milošević je pogodio prečku nakon toga Arapetyan prvo sjajno zaustavlja šut Džeke, a zatim i pokušaj Zukanovića. Dvije minute kasnije sjajna akcija naše reprezentacije, Višća je asistirao, a Mliošević pogodio za 2:0.

U prvoj minuti sudijske nadoknade penal za Armeniju, a siguran realizator je bio Mkhitaryan za 2:1, što se ispostavilo kao i konačan rezultat utakmice, prenosi sportske.ba.

BIH – ARMENIJA 2:1 (Krunić 33’, Milošević 80'/Mkhitaryan 90+2'(p))

Stadion: Grbavica; Gledatelja: 10.500; Sudija: Jakob Kehlet (Danska); Žuti kartoni: Ćivić (BiH)

BIH: Šehić, Ćivić, Bičakčić, Todorović, Zukanović, Bešić, Krunić (Gojak 83’), Pjanić, Višća, Zakarić (Milošević 65’), Džeko (Koljić 86’).

ARMENIJA: Airapetyan, Haroyan, Grigoryan, Mkhtrchyan, Calisir, Ghzyaryan, Hovannisyan, Daghabahsyan, Mkhitaryan, Karepetyan (Briasco 67’), Adamyan (Babayan 67’).