Zrinjski ponovo prvak Bosne i Hercegovine!

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog odbranili su titulu prvaka Bosne i Hercegovine nakon što su u posljednjem 10. kolu Lige za prvaka Pod Bijelim brijegom savladali Slobodu sa 3:0 i tako su osvojili peti naslov prvaka.

Plemići su krenuli ofanzivno od prve minute, a do vodstva su stigli već u 11. minuti. Nakon ubačaja Filipovića sa desne strane Bilbija je sjajno reagovao i vrlo lijepo pogodio za 1:0.

I nakon toga domaći su imali više od igre, pokušali su Filipović i Mešanović, ali rezultat se nije mijenjao sve od 42. minute kada smo vidjeli sličnu akciju kao kod prvog gola.

Filipović je ponovo centrirao, a Bilbija uhvatio volej nakon kojeg nije najbolje reagovao ni golman Muminović i bilo je to 2:0.

Na startu drugog dijela dobru šansu u 52. minuti imao je Filipović koji je iz blizine šutirao pored gola. Potom je i Bilbija glavom pokušao, ali lopta je prohujala pored stative. Ipak, već u 59. minuti bilo je 3:0. Mešanović je izvanredno šutirao sa 20-ak metara i lijepim golom povisio je na 3:0.

Todorović je u 72. minuti bio u dobroj prilici, ali umjesto udaraca odlučio se na dodavanje i propala je najbolja šansa za Tuzlake.

Do kraja su Mostarci sigurno sačuvali veliko vodstvo za veliko slavlje Pod Bijelim brijegom.

Zrinjski-Radnik 3:0 (Bilbija 11’, 42’, Mešanović 59’)